• Youtube

2011 võitjad

Rukka matkavõistlus 2011 kokkuvõte

 

Reedel, 16 detsembril, jagati välja traditsioonilise Rukka Matkavõistluse auhinnad LoodusInvesti kaupluses. Kohad jagunesid tänavu järgnevalt:

1. Koht Margus Sootla, Kariina Tšursin. Matka distants kokku 170 564. Kuna matkavõistluse arvesse lähevad käesoleval aastal sooritatud reisid, siis vastavalt reeglitele oli nende matka “kaugeim” punkt Nairobi (Keenia), kus nad viibisid tänavu jaanuaris. Arvestuslik distants Tallinnast 12352km. Lisainfo matka kohta saadaval aadressil http://yhelteljel.ee/

2. Koht Tanel Talve, Jaagup Kreem, Jaan Kask, Raivet Aru, Margus Kastein, Marko Meinson, Aivar Kant, Kaire Kivari. Matka kaugeim punkt Aqaba, Jordaanias. Arvestuslik distants Tallinnast 4642km. Lisamaterjale leiab aadressil http://www.reporter.ee/index.php?s=motoreporter

3. Koht Annela Kolk, Raul Vahar, tsiklid Honda XL Transalp ja Honda XL Varadero. Läbitud riigid Eesti,Läti,Leedu,Valgevene,Ukraina,Moldova,Rumeenia,Bulgaaria,Kreeka,Albaania,Montenegro, Horvaatia,Bosnia ja Hertsogoviina,Ungari,Slovakkia,Poola. Matka kestvus 20 päeva. Kaugeim punkt Marmari, Kreeka lõunatipus, arvestuslik distants Tallinnast 3446km. Matka kogupikkus üle 9000km. Matkarada näha aadressil http://geoape.com/tracklogs/kreeka-2011-3266

Tänavune matkavõistlus oli mitmel moel unikaalne – Margus ja Katriina jõudsid mitu aastat kestnud ümber-kera-matkalt tagasi Eestisse ning teise-kolmanda koha vahel tekkis rebimine, millesarnast seni nähtud ei ole. Tundub, et järgmisel aastal peame reegleid täiendama. Esikoha saavutanud Margus ja Kariina said hakkama millegi sellisega, mida enamus meist isegi unes ei näe. See oli ka üks põhjus, miks Rukka otsustas auhinnata esimese koha saanuid mitte ühe vaid KAHE komplekti Rukka sõiduülikonnaga. Teine põhjus oli see, et terve reisi vastu pidanud senine sõiduriietus oli muutunud üsna kasutuskõlbmatuks (loe: ohtlikult räbalaks).
Kuna reeglid juba olid kord sellised, siis 2 koha saavutas Motoreporteri seltskond, sest nende reisi kaugeim punkt oli kaugemal olgugi et nad päris tervet teed ise ei sõitnud ning reisi kogupikkuses jäid 3. koha saanutele kõvasti alla. Meiepoolne aplaus Annelale, kes sõitis ISE (mitte tagaistmel) 20 päevaga MOOTORRATTAL üle 9000km!
Kõiki ülalnimetatud tegelasi ootab personaalne priipääse Jõgevatreff 2012 üritusele, mille saab kätte isikuttõendava dokumendi alusel ürituse registratuurist.
Eriauhinna ning priipääsmega Jõgevatreff 2012 üritusele täname ka Urmas Kaunistet, kes osales matkavõistlusel lausa kahe matkaga. Distantsilt kumbki küll esikolmikusse ei mahtunud, kuid tema matkaaruanded on olnud läbi aegade väga head ning alati korrektsed – vastavalt matkavõistluste reeglitele. Sooritatud matkad tegi Urmas oma rattal BMW R1150 RT, kaugemad punktid siis Gizycko Poolas ning Oulu Soomes, arvestuslik distants mõlemal alla 800 km.
Ega tähtis ei ole võit vaid osavõtt või oli see nüüd osavõtt on pool võitu. Igatahes võtke eeskuju!

Kohtumiseni uuel aastal!