• Youtube

Poolatrip 2011 1.aprill

See oli selline vahva trip, mida ma ei plaaninud üldse.

Juho helistas mulle päev ennem, et läheme tsiklitega Poola kolama nädalaks. Vaatasin aknast välja, sealt paistsid suured hanged. Juho seletas, et paneme rattad
kärusse ja kui enam lund ei ole maas, siis auto hotelli parklasse ja edasi ratastel. Võtsin viis minutit aega mõtlemist ja nõus ma olingi.Kuna olin just alustanud Kolaka (minu ratas) hooaja alguse hooldust, siis olin teda jupitanud natuke. Vahetasin, määrisin, pumpasin, lihvisin, puhastasin mis vaja ja järgmisel õhtul olime neljakesi Poola poole teel. Tegelikult olime viiekesi, Randel viis oma kutsu Tõrvasse hoiule. Nagu neli tsiklisti ja koer, naersime.

Lumi sai otsa Augustowi linnakeses kuhu jõudsime järgmise päeva hommikuks. Seal leidsime esimese hotelli sobiva parklaga, kuhu saime auto nädalaks jätta.
Kogu see jant maksis kamba peale naljahinna. See päev võtsime vabalt ja maitsesime kohalike hõrgutisi. Järgnevad päevad kujunesid vahvateks seiklusteks mööda poola kruusateid. Vahest kadusid teed jõkke või talumees arvas, et tee võiks põlluks künda. Külastasime üht Hundi koobast ja parandasime katki läinud voolikut.
Võtsime osa kohalike peetavast sünnipäevast ja tutvusime kuidas poolas rummi apelsini, suhkru ja kohvipuruga juuakse. Higistasime päeval lõõskava päikese käes
ja lõdisesime öösel miinus kraadidega telgis.

1000 km pärast, millest suurem osa oli kruus ja muda, jõudsime tagasi oma hotelli. Punane Corolla ootas täpselt seal kuhu ta jätsime. Tutvusime veel korra kohalike hõrgutistega ja järgmisel päeval asusime koduteele. Õnneks oli nädalaga palju lund kodumaalt ära kadunud ja hooaeg algaski suurepäraselt.