• Youtube

Juhend / Kesk-Eesti Tuur 2019

 

 

 Aeg ja koht

• „Kesk­-Eesti Tuur 2019“ ehk KET toimub laupäeval, 14.septembril 2019. aastal üldiseks liikluseks avatud teedel.

Oodatud olete juba 13. septembri õhtul, kus mõnus seltskond konkurente nõrgestab. Ehk teeme juba reedel mõned vahvad võistlused ;)

• Start on Äksi Motorantsost Tartumaal
• Lisakatsed (LK) toimuvad võistluskaardil märgitud kohtades.

• Asfaldi lisakatset saab sooritada kontrollaja jooksul Äksi Motorantsos, kruusa lisakatset kontrollaja jooksul kaardil märgitud kohas.
• Võistluse start, finiš, autasustamine ja aftekas toimub Äksi Motorantsos http://motorantso.com/

• Voodikohti Motorantsos jagab Maria Karumets numbril 5104171 või mariakarumets@gmail.com

Voodikoht 10.- / telkimine 3.- inimene (dušši ja wc kasutamise võimalus) 

PEOMAJA – 4 tuba (1 laia voodiga, 1 kahe voodiga, 2 kolme voodiga)

SUUR KÄMPA (2 laia voodit, 3 üksikut voodit)

VÄIKE KÄMPA (2 üksikut voodit)

VÄLILAVA ülemine korrus (2 narivoodit, 1 voodi), alumine korrus (6 narivoodit)

NB! Kes soovib juba reedel öömaja, bronnige kiiruga, sest laupäeval on Äksis motokross ja mõned krossimehed võivad ka tahta koikule :) 

• Sooja sööki, lauluõli ja kuuma sauna jagub.
• Täiendav info: Karu 5089839 kristjan@kurisoomoto.com; Maria 5104171 mariakarumets@gmail.com
• Võistluse ametlik kodulehekülg www.kurisoomoto.com

• Registreerimine võistlusele http://kurisoomoto.com/tuur/regamine

• Karikasarja ametlik kodulehekülg http://orienteerumine.streetmoto.ee/

 • Ajakava

 • Reedel 13. septembril

          19:00 Saabumine
          19:05 Vanade ja uute sõbrannade ja sõprade tervitamine (vajadusel kallistamine)
         20:00 On telk püstitatud ja algab konkurentide nõrgestamine, saun 
          22:00 Erinevad mõõduvõtmised
          01:00 Viimane aeg minna magama, start on 11 tunni pärast

 • Laupäev, 14. september 2019
  10:00-11:30 Kohapeal registreerimine
  12:00-13:00 Orienteerumise START
  18:00-19:00 KONTROLLAEG orienteerumise lõpetamiseks
  19:30 Finiš suletakse
  ca 20:00 kuni 21.00 Autasustamine
  21:05­…. Rajameistrite kirumine, tutvuste sobitamine, erinevad akrobaatilised liigutused rütmi järgi     Kohapeal võimalus keha kinnitamiseks ja märjukese ostmiseks.      

  Pühapäev, 15. september 2019
  Ärkamine, kindlaks tegemine, kas ärkasid ikka õiges pesas, silmapesu, hommikueine, kola kokku panemine, jällenägemise soovimine.
  • Kellel koju kiiret pole, on oodatud QR­-koode kokku korjama.

  Võistluse kirjeldus

 • Orienteerumine toimub kahes klassis – Asfalt (ASF) ja Kruus (KRU). Eraldi arvestust peetakse nais- ja meesvõistlejate vahel.
 • Põhidokumendiks on rajakaart (RK).
 • Rajakaardil (RK) on märgitud erineva väärtusega kontrollpunktid (KP-d).
 • Võistleja ülesandeks on:
 • – pildistada RK märgitud kohtades olevaid QR-koode vastavalt pildistamisjuhendile.
  – läbida trass etteantud kontrollajas;
  – lisakatsete (LK) läbimine on vabatahtlik ja LK toimumise info on rajakaardil;
  – JPG-formaadis pildifailid esitada finišikohtunikule peale finišeerumist max 30 min jooksul.
 • Start — kohtunik annab võistlejatele üle rajakaardi (RK).
 • Finiš — võistleja on orienteerumise lõpetanud, kui ta on pildistanud finiši QR-koodi ning max 30 min jooksul esitanud JPG-formaadis pildifailid finišikohtunikule.
 • Pildistamise juhend

  Vajalik varustus:
  – Fotoaparaat, telefon või muu pildistav seade, mis teeb .jpeg formaadis teravaid pilte. (Mittesobivateks pildistamisseadmeteks on NOKIA Symbian operatsioonisüsteemiga telefonid, kuna neil esineb tarkvaravigu, mis kodeerivad piltide juurde vale kellaaja. Konkreetselt on probleeme olnud mudelitega C1, X3, 300 ja 210, kuid probleeme võib esineda ka teiste mudelitega. Nimetatud seadmete kasutamisel võidakse Teie tulemus tühistada, sest tarkvara ei võimalda lugeda vigase kellaajaga pilte.)
  – USB ühenduskaabel või mälukaardilugeja, et võimaldada finišikohtunikul piltide kopeerimine.
  ● Pildistavat seadet võistluse käigus vahetada ei tohi. Ettenägematute asjaolude korral (näiteks kaamera kukub maha ja läheb katki) on võimalik jätkata teise seadmega, aga aegadega seotud tulemused tühistatakse ning peakohtuniku otsusel võib lisanduda lisakaristus.
  ● Hoiatus, eriti nutitelefonide kasutajatele! Korraldajad ei garanteeri pildistava seadme (eriti nutitelefoni) küberturvalisust. Ei ole võimalik täielikult välistada pahavara levikut, kui korraldajate arvuti küljes on käinud lugematu hulk seadmeid, millest osa võivad olla nakatunud.
  ● Pildi tegemisseadme kell ja kuupäev peavad töötama reaalajas, kuid aeg võib olla vale (ajavahe korrigeeritakse andmete töötlemise ajal automaatselt). NB! Kontrollige fotoaparaadi kella toimimist (kella lisapatarei võib olla tühjaks saanud).
  ● Fotoaparaadi kellaaja muutmine on lubatud ainult enne starti või peale finišit. Võistluse ajal toimunud fotoaparaadi kella muutmine võib kaasa tuua tulemuste tühistamise.
  ● Sobiv pildi suurus: 1600×1200 pikselit~500KB (kuid mitte väiksem kui 1024×768 pikslit). Mida väiksem, seda parem, soovitavalt mitte üle 1MB, et lihtsustada finišis piltide kopeerimist.
  ● Kontrollpunkti läbimist tõendab võistleja pildistatud QR kood. Kontrollpunktis olevat QR koodiga tahvlit peab pildistama järgmiste reeglite järgi:
  ● – Pilt peab olema terav – Pildistama peab tahvliga samalt kõrguselt, mitte kõrgemalt ega madalamalt – Pildistama peab risti tahvli pinnaga, mitte küljelt – Pildistama peab maksimaalselt 1 meetri kauguselt – Pildile ei tohi jääda kõrvalisi objekte, vaid ainult KP tahvel QR koodiga – QR kood peab olema pildil tervenisti nähtav
  ● Kadunud QR koodiga kontrollpunkt tühistatakse kõigil võistlejatel.
  ● Võistleja on võistluse lõpetanud, kui on pildistanud finišis asuvat kella koos QR koodiga tahvliga ja fotoaparaadi mälukaardil olevad pildid kohtuniku arvutisse kopeerinud.
  ● Kohtunikele esitada ainult kontrollfotod.
  ● Sellel hooajal on võimalik Android nutitelefonide kasutajatel vältida fotode maha laadimise järjekorras seismist. Enne võistlust laadige alla “play poest” rakendus “Orientiir”, autor Jakob Hoyer.
  ● Peale rakenduse käivitamist tuleb sisestada võistlejanimi (nagu registreeritud). Seejärel tuleb lisada võistlus, sisestades nime “Tarvajaht” ning saab alustada KP registreerimist. Alustades Stardist või jõudes punkti tuleb vajutada nupule “Registreeri punkt”, avaneb kaamera pilt ning kui kaamera aknas tuvastatakse QR kood, telefon vibreerib ning kaamera aken sulgub. Kõige värskem punkt on kõige ülemine. Peale Finiši fikseerimist tuleb valida menüüst “Saada tulemused”, valida e-kirja rakendus ning saata kiri aadressile streetmoto.o@gmail.com.
  ● Punkte fikseerides tuleks kontrollida kontrollpunkti numbrit ja ikooni. Kui ikooniks on punane hüüumärk, võib see tähendada, et tegemist ei ole õige QR koodiga. On teada, et väga harva võib telefon lugeda koodi valesti: ka sellisel juhul tuleb punane hüüumärk ja ekraanil näidatav punkti number ei vasta tähisel olevale numbrile. Sellisel juhul tuleb tähis uuesti registreerida.

 • Radade iseloomustus ja kontrollpunktide (KP) tähistus

 • Kruus – rada kulgeb valdavalt kruusa- ja pinnasteedel. Sekka ka mõned metsasihid. Rada on läbi sõidetud kodustehtud Yamaha XTZ750 Super Tenerega (kaal ca 200 kg), millel on esirehv Dunlop F 952 ja tagarehv maid näinud Mitas E-09. Kui kõvasti vihma tuleb enne võistlust, võib arvestada mõningase mudaga!
 • Kruusaklassis lihtsad KP-d on tähistatud kaardil punase ringiga, asuvad kruusateel. Keskmise raskusega KP-d on tähistatud punase kolmnurgaga, asuvad kaugemal või pinnasteedel. Raskemad, kaugemad, või natuke otsimist vajavad. Need KP-d on tähistatud kaardil punase ruuduga. Ruuduga punkti mineval teel võib tagasi pööramine olla mõnevõrra raskendatud, ole endas kindel kas tahad sinna minna!
 • Asfalt – rada kulgeb valdavalt tolmuvaba kattega teedel. Lihtsad KP-d on tähistatud kaardil punase ringiga ning asuvad asfalttee ääres, keskmise raskusega KP-d on tähistatud kolmnurgaga ning selleni viib kas väike kruusalõik või vajab see lihtsalt veidi otsimist või kõndimist. Rasked KP-d on kaardil märgitud nelinurgaga ja sinna jõudmiseks tuleb sõita kas rohkem kui 500 meetrit kruusateed või võib see veidi rohkem otsimist või jalavaeva nõuda. Üllatusena leidub rajal ka boonuspunkte, seega hoia silmad lahti!
 • Lisakatsed (LK) on asfaldi- ja kruusaklassil erinevad, arvestus naistele ja meestele ühine. LK-d on koos lahtiolekuaegadega võistluskaardil märgitud.

  Punktiarvestus

  Kruusaklassis on kolm erineva väärtusega KP-d: Ring – 25, kolmnurk – 40 ja nelinurk – 55.
  Asfaldiklassis on kolm erineva väärtusega KP-d: ring – 25, kolmnurk – 40, nelinurk – 55 punkti.
  Mõlemas klassis saab lisakatse läbimise eest 75 punkti! Lisakatse läbimise tulemus loeb ainult siis, kui võistlejatel on rajalt korjatud võrdne punktisumma, siis on eespool see võistleja, kes sooritas lisakatse(d) paremini.
  Miinuspunkte saab teenida finišisse hilinemise eest: iga hilinetud minut võrdub 11 miinuspunktiga.
  Lisaks teenivad miinuspunkte kihutajad, kes ületavad linnulennult mõõdetud kahe punkti vahemaad keskmist kiirust 70km/h, iga ületatud 1km/h võrdub -23 punkti!
  Võistluse võidab võistleja, kes kogub summaarselt kõige suurema punktisumma (orienteerumise KP punktid + boonus – karistuspunktid + lisakatse). 

  Võistlusmasinad, võistlejad, võistlusklassid, varustus

  Lubatud võistelda kuni kolmerattalise sõidukiga.
  Võistlusratas peab vastama Liiklusseadusega kehtestatud nõuetele (võistleja omal vastutusel).
  Võistlejal vajalik fotode tegemise vahend vastavalt pildistamisjuhendis kirjeldatule.
  Lubatud on kasutada igasuguseid navigatsioonivahendeid.
  Võistlejal on lubatud kaasa võtta kaassõitja (kaardilugeja).
  Vastavalt Liiklusseadusele vajalikud dokumendid.

  Registreerimine ja osavõtumaks

   

  Registreeruda saab internetis oleva ankeedi alusel või kohapeal enne starti. Mõlemasse klassi saab registreeruda kuni 50 osavõtjat!
  Kulutuste osaliseks kompenseerimiseks on kehtestatud (võistleja kohta) osavõtutasu.
  Eelregistreerides saab osavõtu eest maksta ülekandega 30€ kuni 12. septembrini kell 23:59.                     Hiljem 35.- ülekandega
  Registreerudes kohapeal tuleb tasuda 35€. Kaassõitja ei pea tasuma osavõtutasu.
  Osavõtutasu kanda Kristjan Karumets kontole SWED EE172200221017172140, selgitusse märkida
  „Ket 2019“, võistlejanimi ning võistlusklass.
  Osavõtutasu maksmine kohapeal on võimalik ainult sularahas. 

   

   

  Üldised kohustused

  Võistlejad on kohustatud kogu võistluse jooksul täitma Liiklusseaduse nõudeid, võimalike avariide ja rikkumiste korral kannab täielikku vastutust võistlusratta juht.
  Loetavalt (trükitähtedega) täitma ja allkirjastama Omavastutuse kokkuleppe. Lisaks kinnitab võistleja võistlusel startimisega, et on tutvunud juhendiga ja teab, et sõit toimub täielikult tema omal vastutusel ega oma mitte mingisuguseid hilisemaid pretensioone võistluste korraldaja vastu.
  Võistluse käigus on võistlusratta hooldamine, remont ja tankimine lubatud kogu võistlustrassil.
  Olema hooliv kaasvõistlejate suhtes.
  Elumajade läheduses mitte kihutama ja paarutama.
  Mitte rikkuma kauni Eestimaa metsaaluseid.

  Karistused

  Võistluse ajal kohtunike poolt fikseeritud LS rikkumine — diskvalifitseerimise.
  Finiši kontrollaja ületamine annab iga hilinetud minuti kohta 11 karistuspunkti. Hakatakse lugema esimesest sekundist, mis on üle 6h.
  Orienteerumise finiš suletakse lõplikult kell 19:30.
  Kohtunike korralduste mittetäitmine — diskvalifitseerimine.
  Rajatähiste tahtlik rikkumine või teisaldamine — diskvalifitseerimine.

  Protestid

  Võimalikud protestid lahendavad peakohtunikud.

  Autasustamine

  Autasustatakse iga võistlusklassi kolme paremat võistlejat.
  Lisaks LK-te parimaid.

  Korraldajad

  Võistluse korraldaja on Motoklubi Kurisoomoto.
  Peakohtunikud: Maria Karumets ja Kristjan Karumets.