Eksamisõidukiks loetakse kuni kolmerattaline mootorsõiduk, millega peetakse silmas mootorratast, külgkorviga mootorratast või trike.  Eksamisõidukid jagunevad kategooriatesse vastavalt kasutusalale ja tehnilistele omadustele järgnevalt: 
bike
 Maanteemürsud  – kaalupiiranguta tsiklid, mille klassikalisteks esindajateks on kõik chopperilaadsed, klassikalised ning plastikuga kaetud käsnad. Parimateks esinejateks on 90-ndatest pärinevad GSX-F, FZR, GPZ ja CBR- seerianime kandvad isendid.
 Parketimaasturid  – endurosuunitlusega tsiklid registrimassiga alates 180kg. Klassikalised näited siia klassi sobivatest isenditest on NX650, XL600/650/700, XRV750, DR650/DR800, XT600/660, XTZ660/750, KLE500 ja loomulikult BMW „mammutGessud“ R1100/1150/1200GS.

Erandid

Kõikide kaheldava väärtusega või piiri peal olevate preparaatide puhul jätab korraldaja õiguse endale suunata sõiduk enda suva järgi sobivasse klassi. Näiteks Yamaha TDM või Kawasaki Versys liigitatakse vastavasse klassi rehvimustri või klasside täituvuse alusel.

mammut


rehv

Nõuded eksamisõidukile

Rehvimustri sügavus tagarehvil  maksimaalselt 13mm,  esirehvil vaba.
Rehvimustri klotside omavaheline kaugus tagarehvil  maksimaalselt 25mm,  esirehvil vaba.
Viimaseks piiriks nupurehvi kasutamisel loeme Mitas E-09 ja Michelin T63 mustrinäidised. Karmide rehvidega spikerdajad hoitakse eksaminaatorite poolt erilise tähelepanu all.

    • Klaasist tuled ja peeglid katta teibiga
    • Võimalusel peeglid küljest ära võtta
    • Matkakohvrid eemaldada
    • Kõrge esiklaas soovituslikult demonteerida

Eksamisõiduki välimus ja kujundus

Sõiduki isikupärastamine on tungivalt soovituslik ning annab eksaminaatorite silmis plusspunkte, sest on näha, et eksamineeritav on eksamiks valmistunud tõsiselt ja õppetöö on tehtud edukalt. Siiski on keelatud riietada sõiduk volangidega kleiti, mille saba võib õnnetult keti vahele kerida.

Korraldajal on õigus eksami andmisest keelduda kui sõiduk ilmub eksamiplatsile konditsioonis, kus ta on ohtlik keskkonnale või kaasõpilastele.
Kõik, mis ei ole keelatud on lubatud.

dekoreerimine
s2rk

Identifitseerimistunnused

Eksamiseltskonna identifitseerimiseks on  nõutav ID-kood  kahekohalise numbri näol, mille määrab registreerimisjärjekord. Kõikidel sama eksamisõiduki kasutajatel peab olema identne ID-kood.

Eksami korraldajad pakuvad välja kaks lihtsaimat lahendust:

1. Osta odavaim super-XL suuruses heledavärviline T-särk ning „maali“ sablooni ja spreivärviga number seljale
2. Kasuta nõukaaegset „Tartu Maratoni“ lahendust ja seo selga nööridega number